tri

 

 

Historia marki ROTOR zaczyna się w roku 1995, kiedy to w Madrycie, specjaliści z Uniwersytetu Inżynierii Lotniczej zaprojektowali pierwszy prototyp mechanizmu korbowego. Władze uczelni zaakceptowały projekt i zleciły jego wykonanie.

 

Po serii prób i zebraniu wielu pozytywnych opinii, projektanci postanowili założyć firmę, która będzie zaopatrywać najbardziej wymagających rowerzystów w komponenty najwyższej jakości i o nienagannym wyglądzie. Również badania biomechaniczne Dr. Alfredo Cordova (Valladolid University) dowiodły, że nowy system zapewnia wymierne korzyści w osiągach zawodników oraz korzystnie wpływa na czynniki zdrowotne.

 

Gotowe produkty zostały zaprezentowane w 1998 roku. Pierwsze mechanizmy korbowe wymagały stosowania specjalnych ram i nie były kompatybilne ze standardowymi mufami suportowymi.

Problem rozwiązano w 2001 roku wprowadzając model RCK. Pozwoliło to cieszyć się zaletami produktów ROTOR również kolarzom używającym tradycyjnych ram w swoich maszynach.

 

 


 

Katalod produktów ROTOR MTB

Katalod produktów ROTOR Szosa

 

Rok 2005 był kolejnym sukcesem firmy. Na globalny rynek zostały wprowadzone owalne koronki Q-RINGS, które pozwoliły zmaksymalizować wydajność najmocniejszych mięśni w ciele człowieka.

Kształt koronek Q-RINGS powoduje modulację oporu układu napędowego w rowerze w zależności od położenia kończyn. W położeniach, gdzie siła, jaką generuje mięsień jest największa, opór jest większy. Przekłada się to na większą moc na kole roweru. W położeniach newralgicznych opór jest mniejszy i zapobiega nadmiernemu obciążeniu i ewentualnym kontuzjom. Taki system znacznie redukuje wytwarzanie kwasu mlekowe w mięśniach.

Ulubione przez zawodowców, nie bez przyczyny. Badania wykazują, że zastosowanie koronek Q-RINGS pozwala na oszczędność ponad 1,5 sekundy na każdym kilometrze trasy TT oraz wygenerowanie 27W więcej mocy.

 

Dla kolarzy potrzebującyh większego efektu owalizacji, ROTOR przygotował serię QXL.

W tym wydaniu zwiększono owalizację z 10% (Q-RINGS) do 16%. Są one standardowo kompatybilne do zamontowania zamiennie z Q-RINGS, jednak zaleca się stosowanie ich osobom z przyspieszoną kurczliwością mięśni.

q-rings

 

 

 

 

 

Według indywidualnej koordynacji oraz preferencji, koronki Q-RINGS mogą zostać dostosowane poprzez system mikro regulacji. Przesunięcie koronki nawet o 5 stopni zapewni każdemu zawodnikowi maksymalny komfort oraz wydajność w drodze na podium.

 

 

 

 

Użyty w wybranych mechanizmach korbowych system MAS (Micro Adjust Spider) pozwala dodatkowo korygować przesunięcie koronki wzlędem położenia ramion mechanizmu korbowego. Standardowa korba z zastosowaniem koronek z OCP daje możliwość obrotu położenia co około 5 stopni. Dzięki MAS dokładność regulacji sięga 2,5 stopnia.

Bezkonkurencyjna dokładność i personalizacja.

 


Aktualnie ROTOR produkuje wiele komponentów rowerowych wyróżniającyh się wspaniałym designem oraz parametrami plasującymi je w ścisłej światowej czołówce rowerowej "biżuterii":

 

  • mechanizmy korbowe oraz koronki

  • pomiary mocy (jednostronny, dwustronny)

  • wkłady suportowe (także z łożyskami ceramicznymi)

  • łańcuchy (także powłoką tytanową)

  • maskownice śrubek

  • ograniczniki łańcucha

  • części zapasowe do swoich produktów

Rex 1 1

Warto wspomnieć, że producent przewiduje kilka linii swoich produktów w zależności od przeznaczenia, np. Road, MTB, Cyclocross, Triathlon czy Track.

 

2 INPOWERsuportogranicznik

 


ROTOR CZĘŚCI
korba 3D, 3D+
zobacz

ROTOR CHAIN CATCHER
łapacz łańcucha
zobacz

ROTOR ŚRODEK SUPORTU
BB1 68-73 mm
zobacz

ROTOR ŚRODEK SUPORTU
press fit 46-24 MTB / ROAD
zobacz

ROTOR SZTYCA
siodłowa
zobacz

ROTOR ŚRODEK SUPORTU
BB1 68-73 mm ceramiczny
zobacz

ROTOR ŚRODEK SUPORTU S.A.B.B.
68 mm szosa, czerwony
zobacz

ZĘBATKA OWALNA
qring
zobacz

KORBA 3D+
szosowa, 110BCD
zobacz

KORBA FLOW
130 BCD
zobacz

POWER LT
pomiar mocy
zobacz

Reszta produktów ROTOR


 

Copyright © HSE Company 2019

Template by Joomla 2.5 Templates and Pożyczki pod zastaw.